hydro-masaż

Słowo hydromasaż składa się z 2 części, hydro (woda, z języka greckiego) i masaż. To właśnie połączenie tych 2 elementów ma korzystny wpływ zarówno na nasz organizm, jak i na nasze samopoczucie.

Terapeutyczne wykorzystanie wody ma długą historię. W cywilizacji egipskiej, greckiej i rzymskiej znane już były różne formy hydroterapii.  Egipska rodzina królewska rozkoszowała się kąpielami w kwiatach i z olejkami eterycznymi, podczas gdy starożytni Rzymianie, świadomi dobroczynności wody, konstruowali łaźnie publiczne dostępne dla swych obywateli. Hydroterapia ma również znaczące miejsce w kulturze krajów dalekiego wschodu, gdzie koncentruje się szczególnie na naturalnych japońskich gorących źródłach.

Co to jest hydroterapia ?

Hydroterapia lub terapia wodna to użycie wody (gorącej, zimnej, pary lub lodu) w celu złagodzenia dyskomfortu fizycznego i zapewnienia dobrego samopoczucia. Hydro-masaż wykorzystuje strumień wody i/lub powietrza pod ciśnieniem. Masaż poprawia ukrwienie skóry, pobudzając jednocześnie krążenie krwi w całym ciele.

Podstawę leczniczego działania hydromasażu stanowi odpowiednia kombinacja temperatury, ciśnienia wody zalecanej do danej terapii i/lub zastosowanie specjalnych soli.

Korzyści i efekty

Hydro-masaż jest rodzajem masażu opartym o optymalne dobrane ciśnienie wody, które ma dobroczynny wpływ na ludzkie ciało.

Masaż wodny pomaga rozluźnić mięśnie oraz pobudza krążenie krwi w organizmie.

Terapia Hydro-masażem jest doskonałą metodą łagodzącą stres.

Hydromasaż nie jest zalecany osobom w podeszłym wieku, dzieciom, kobietom w ciąży oraz osobom, które mogą mieć problemy z nadciśnieniem, łamliwością naczyń włosowatych, niewydolnością oddechową, przeszły lub cierpią na choroby serca czy dysfunkcje w krytycznej fazie. Zaleca się, by  skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rodzaju terapii hydromasażem.